Ankaralılar OHAL’e karşı Güvenpark’ta eylemdeydi: “Demokrasiyi sıfırlatmayacağız”

Yedinci kez uzatılması için Meclis’e tezkere verilen OHAL’e karşı, şaibeli 16 Nisan Referandumu’nun yıl dönümünde CHP’nin çağrısıyla Ankaralılar Güvenpark’ta eylemdeydi. Yüzlerce kişinin katıldığı eylemde “Hak, hukuk, adalet”, “AKP halka hesap verecek”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atıldı Gündoğdu Marşı okundu. Eyleme ayrıca, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl, Fethi Açıkel ve Ali Koç, CHP’li milletvekilleri Şenal Sarıhan ve Sibel Özdemir de katıldı.

CHP Ankara İl Örgütü Başkanı Adnan Keskin, yaptığı konuşmada OHAL’i anlattı. Keskin, OHAL’in “10 Ekim’de kaybettikleri evlatlarını anmak isteyen ailelere biber gazı sıkmak, grevleri yasaklamak ve grev çadırlarına müdahale etmek; bedenini açlığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih’i ölüme götüren hükümet inadı, muhalifleri terörist olarak yaftalama cesareti, tiyatro oyunlarını yasaklamak” olduğunu söyledi. Keskin, bu oturma eyleminin ardından demokrasi isteyenler daha güçlü bir şekilde ayağa kalkacağını söyledi.

Keskin’in yaptığı konuşmanın ardından bir saatlik oturma eylemi gerçekleşti. Bir saatlik oturma eyleminin bitişinde ise Tandoğan’da düzenlenecek 1 Mayıs kutlamalarına Güvenpark’tan yürüyüş yapılacağı belirtilerek çağrı yapıldı.

 

Kaynak: Sendika.Org